Tynki wylewki Bielsko-Biała
25 lata na rynku
tel. 601 996 583
Kier: 785 051 089

Wykonywanie tynków metodą Stucanet

Wykonywanie tynków metodą Stucanet

Wykonywanie tynków metodą Stucanet to aktualnie na rynku najlepszy i jedyny w swoim rodzaju nośnik tynku, wykorzystywany przeważnie na poddaszach, ale także ta metoda wykorzystywana jest w elewacjach, na konstrukcji drewnianej w celu wentylowania ściany, itp. Jest to panel wykonany z ocynkowanej siatki drucianej. W nią wpleciona została tektura papieru perforowanego, który posiada właściwości chłonne. To jego perforacja pozwala na optymalną przyczepność zaprawy wokół ocynkowanej siatki.

Stucanet jest panelem na którym można wykonywać zarówno tynk gipsowy jak i cementowo-wapienny. Charakterystyczne dla Stucanet jest łatwe mocowanie, przez co może być wykorzystywany na każdym podłożu, umożliwia uzyskanie dowolnych kształtów powierzchni np. wklęsłych/wypukłych, zaokrąglonych itp.

Nietypowa konstrukcja, duża ilość skosów, łuków, nietypowe sufity itp. utrudnia zastosowanie standardowych metod wykończeniowych w postaci Płyty g-k. Dlatego w wielu przypadkach powstają rysy, pęknięcia. Są one efektem ciągłej pracy więźby drewnianej. Płyty gipsowo-kartonowe są również mało odporne na wilgoć i wymagają niezwykłej precyzji wykonania. Łączenia elementów okładziny rodzą wiele możliwości powstawania błędów wykonawczych, które mogą ujawnić się dopiero z czasem, wyraźnie ukazując każdą niedoróbkę. Alternatywą dla tej metody wykończenia poddasza jest zastosowanie nowoczesnego nośnika w postaci siatki tynkarskiej Stucanet.

Wykończenie poddasza metodą Stucanet tworzy trwałą zazbrojoną powierzchnie tynkowaną, odporną na naturalne ruchy konstrukcji dachowej, dzięki czemu nie powstają żadne rysy oraz pęknięcia.

25 lat
na rynku
Valid XHTML | Valid CSS | Designed by Damian Suchonek | interstrony.net
strzałka do góry